Crea sito


cpanel


User1


user2


» 
lunedģ 08 febbraio 2016
advertisement advertisement
Lista e personave "Wanted" ne France PDF Printoni E-Mail
Shkruar nga FIER@KU   
sabato 22 agosto 2009
Gjate ketij viti Interpol Tirana ka ekstraduar 15 persona nga vende te ndryshme te Europes

252 shqiptaret qe ndodhen ne listen e me te kerkuarve ne bote jane publikuar zyrtarisht nga zyra e Interpolit ne Lion te Frances. Per here te pare ne faqen zyrtare te kesaj zyre jane botuar te gjitha te dhenat, per shqiptaret me te kerkuar ndaj te cileve rendojne akuza te renda, apo qe kane marre denimin per veprat e kryera. Ne baze edhe te shkembimit te informacionit me Interpol Tiranen, zyra e Interpolit ne Lion ka publikuar ne menyre te detajuar te dhenat teper te hollesishsme per keta persona. Pervec emrit, mbiemrit apo pseudonimit, ne data baze jane shenuar vendlindja, mosha, gjatesia, e ketyre personave si dhe data kur eshte leshuar urdher arresti dhe vendi i cili e ka leshuar. Por per te pasur nje informacion me te plote per t'i ardhur ne ndihme policive nderkombetare apo edhe informatoreve qe mund te ndihmojne per vendndodhjen e tyre, jepen edhe te dhena te tjera pershkruese te te kerkuarve, si ngjyra e syve e flokeve, gjuhet qe ata flasin, etj. Gjithashtu ne kete faqe krahas fotove te vjetra qe jane publikuar fillimisht nga policia te cilat kane qene bardhe e zi, jane publikuar edhe foto me ngjyra, me imazhin qe keta persona kane aktualisht, ku per shkak te viteve te shumta qe kane kaluar duket qe pamja e tyre ka pesuar ndryshim. Disa nga personazhet me te bujshme te krimit qe figurojne ne kete liste jane Altin Arapi dhe pjestaret e tjere te Hakmarrjes per Drejtesi, Enver Dondollaku, Hamdi dhe Zylfije Haklja, Artan Sulstarova, etj. Mes tyre jane edhe shqiptare te tjere, ne dosjet penale te te cileve ekzistojne dy flete arreste apo edhe deime nga dy shtete. Kesaj liste te gjate ditet e fundit i eshte shtuar edhe emri i Dritan Dajtit, i cili u arrestua dy jave me pare ne Durres.

Nga fillimi i vitit 2009 e deri me tani Interpol Tirana ka ekstraduar nga vende te ndryshme te Europes, si Italia, Anglia, Zvicra, Belgjika, Hollanda, Greqia, etj, drejt Shqiperise 15 persona persona te shpallur ne kerkim nderkombetar nga drejtesia shqiptare, shumica e te cileve te akuzuar per vrasje, vrasje e mbetur ne tentative apo trafik droge dhe prostitucioni. Ndersa pergjate vitit 2008 jane ekstraduar 34 persona.

Emrat e më të kërkuarve

ALTERZIU, SAJMIR
MUCA, ARTAN
AHI, NIKOLL
AJCE, LAVDERIM
ALIAJ, FREDI
ALIAJ, SOKOL
ALIJI, REFIK
AME, PETRIT
ARAPI, ALTIN
ARIFI, JETON
AVDULLAHU, ILIR
AVDULLAHU, RRAHIM
BAJRAKTARI, ALBAN
BAJRAMI, EDON
BALAJ, BESNIK
BALAZI, AVNI
BANAJ, ENKELEJD
BANUSHI, DASHAMIR
BARDHI, ALEKSANDER
BARDHOSHI, ANDI
BASHALIU, ILIR
BECKA, HELIDON
BEGAJ, ARMANDO
BEGAJ, EDISON
BEHRAMI, HAFIR
BELULAJ, ALTIN
BERISHA, RIZA
BIBAJ, GJERGJE
BILALLI, BESNIK
BOCOVA, ALTIN
BORICI, ISMET
BRACAJ, FERDI
BRACAJ, LEONARD
BRAHIMI, ENGJELL
BREGASI, ARDIAN
BREGU, VANGJEL
BRESHANAJ, HAIR
BUCI, HAJRI
BUJUPI, ALI
BUNGAJAJ, BESNIK
BUZANI, BASHKIM
BUZI, PETRIT
CAFI, BLEDAR
CAKA, GENTIAN
CALA, BEDRI
CANAJ, FADIL
CANAJ, MIDAT
CARA, GEZIM
CARJA, ARTUR
CAULI, ARBEN
CELA, TOMOR
CELAJ, BLERIM
CENGA, ARJAN
CEROVA, BLEDAR
COBO, VILSON
COKAJ, SELAMI
CUEDARI, BESNIK
CUPI, GJERGJ
DAJA, FATMIR
DAUTI, KRESHNIK
DECKA, SOKOL
DELIJA, CUKAL
DELIJA, FIQERET
DEMAJ, NIKOLLE
DERVISHAJ, PLAURENT
DERVISHI, HYSNI
DERVISHI, KASTRIOT
DINE, ILIA
DOBRUNA, QENDRIM
DOCJA, NESTI
DODA, ADMIR
DODA, ARBEN
DODA, GENTIAN
DODAJ, PRENG
DODAJ, VALENTIN
DOMI, DURIM
DOMI, ROLAND
DONDOLLAKU, ENVER
DRIZA, BASHKIM
DRIZA, MANE
DULAJ, ERION
DUSHI, PETRIT
FEJZO, KASTRIOT
FILLOLLI, EDISON
FRASHERI, KASTRIOT
FUFI, PRENDUSH
GARUBI, ARDIAN
GASHI, FEHIM
GASHI, SEDAT
GECAJ, DED
GEGOLLI, SAIMIR
GERBI, ARDI
GISHTI, QAZIM
GJINI, SHERIF
GJIOVESHAJ, ERGYS
GJOCAJ, ARTUR
GJOKEJA, DAVID
GJOKLAJ, NDREK
GJORRETAJ, ISAK
GOVACI, ILIR
GRECA, BESNIK
GREMAJ, DURIM
HAJDARAJ, AGIM
HAKLAJ, HAMDI
HAKLAJ, ZYLFIJE
HALILI, ALTIN
HAMITI, FATMIR
HASANI, ARSENI
HASANI, ROLAND
HASANI, SELAMI
HASANI, VLADIMIR
HATE, DRITAN
HAXHI, SHABAN
HAXHIA, IZET
HAXHIU, ALMARIN
HILA, XHEVAIR
HOXHA, BLEDAR
HOXHA, FREDI
HYKAJ, NAZMI
HYSENI, ARLIND
ISEBERI, DEFRIM
ISLAMAJ, DIVID
ISMAJLI, IBRAHIM
ISUFI, DUIM
ISUFI, ZENI
KABASHI, AGIM
KACA, XHEVAT
KACORRI, ILIR
KAFILAJ, LORENC
KAJA, FETA
KANUSHI, ADRIATIK
KARAJ, DRITAN
KELLO, VASIL
KILA, ILMI
KILA, SAMI
KISHTA, BESNIK
KOCI, ROMEO
KODRA, FATJON
KOKA, MARIN
KOLA, ARTUR
KOLA, LUAN
KOLA, NDREC
KONDI, ILIR
KOROVESHAJ, ASTRIT
KRASNIQI, FLORIM
KRASNIQI, HAKI
KRASNIQI, OSMAN
KRONAJ, ARTAN
KULE, PERIKLI
KURTAJ, XHEVAHIR
KURTI, RAFAEL
KUZHNINI, LUK
LACAJ, AGRON
LALA, ALTIN
LALA, NDUE
LAMAJ, JONI
LASKA, ARMAND
LECINI, FATOS
LEKA, BLEDAR
LEKA, IGLI
LESI, GJOVALIN
LESK0, ALEKO
LICAJ, HASAN
LIKAJ, YLBER
LITA, ARSIM
LLANI, HAJDAR
LLAPI, ERIDVAL
LLESHAJ, AGUSTIN
LLOLLA, NAIL
LOGA, GJERGJ
LUARI, ERLAN
LUGJAJ, MIMOZA
LULA, BARDH
LUMI, EDISON
LUSHI, FESTIM
LUSHI, PRENG
LUZI, AMDI
MALOLLARI, GEZIM
MARGJINI, PAULIN
MARKU, GAZMIR
MARKU, PAL
MARKU, PERIKLI
MARKU, ZEF
MECO, BILAL
MEHMETAJ, PELIVAN
MEHMETI, FLAMUR
MEHMETI, GEZIM
MEMAJ, KRISTO
MEMETI, GEZIM
MERKAJ, FATOS
MERNICA, ILIR
MIRAKA, LEKSI
MISIRAJ, FLORIAN
Komente (2)add
ejjjjjjjjjj nime
Shkruajtur nga genta , novembre 15, 2010
smilies/grin.gif smilies/angry.gif smilies/shocked.gif smilies/cool.gif smilies/cry.gif smilies/kiss.gif smilies/undecided.gif smilies/tongue.gif smilies/cool.gif smilies/shocked.gif smilies/sad.gif smilies/angry.gif smilies/wink.gif smilies/smiley.gif
ejjjjjjjjjj nime
Shkruajtur nga genta , novembre 15, 2010
smilies/grin.gif smilies/angry.gif smilies/shocked.gif smilies/cool.gif smilies/cry.gif smilies/kiss.gif smilies/undecided.gif smilies/tongue.gif smilies/cool.gif smilies/shocked.gif smilies/sad.gif smilies/angry.gif smilies/wink.gif smilies/smiley.gif edhe ku eshte nifar qike edona mernica
Shkruaj koment
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

busy
 
< i mėparshmi.   i ardhshmi. >